Hizmetlerimiz

Galen Hostin Kalitesi ile öne çıkan, en son teknoloji sunucularımızla ve en son sürüm yazılımlarla konusunda uzman profesyonel ekibimizin 7/24 desteğiyle size sunduğumuz hizmetler şu şekildedir. .

DEDICATED SERVER

Dedicated Server(sunucu) ile hızlı ve güvenilir kiralık sunucu hizmetlerini alabilirsiniz.

KURUMSAL HOSTING

Kurumsal Hosting hizmetimizi sınırsız alan ve sınırsız trafik özellikleriyle alabilirsiniz.

WEB HOSTING

Web sitenize uygun en iyi özeliklerle sınırsız destek hizmetini alabilirsiniz.

VPS HOSTING

VPS Server(sanal sunucu) ile hızlı ve güvenilir kiralık sunucu hizmetlerini alabilirsiniz.

DOMAIN HİZMETLERİ

Alan Adınızı Galen Hosing güvencesiyle kendi adınıza tescil ettirebilirsiniz.

CLOUD BAYİ HOSTING

Galen Hosting kalitesi ile kendi müşterilerinize hosting hizmeti verebileceksiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Müşterimiz olun yada olmayın öğrenmek istediğiniz, aklınıza takılan her türlü sorularınız için her zaman bizi arabilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız.

Yedeklemeler Ne Zaman Yapılmaktadır?

Bütün Türkiye lokasyon Linux sunucularımızda, bütün siteler günlük olarak yedeklenerek farklı bir sunucuya yedekler aktarılmaktadır.

  • Sunucudaki bütün sitelerin yedekleri her gece saat 00:00'dan sonra alınmaktadır.
  • Her gece, alınan yedekler farklı sunucuya taşınır.
  • Her gün, yedek yenilendiğinde 30 günden eski yedekler silinir.

VPS (Virtual Private Server) Nedir?

VPS, ana sunucunun yazılımsal olarak bölünmesiyle elde edilir. Bu sanallaştırma sisteminde, o sunucudaki bütün VPS'ler ana sunucuda yüklü olan işletim sistemini kullanmak zorundadır ve hepsi bu işletim sistemine bağlı olarak çalışan küçük parçacıklar gibidirler. Bu sanallaştırma sisteminde bütün işlemci ve ram paylaşımı yazılımsal olarak yapıldığından, sunucuda bir sıkıntı olduğu taktirde(VPS'lerden birinin aşırı işlemci veya ram kullanımı veya saldırı alması gibi) bu sorundan sunucudaki bütün VPS'ler etkilenir. VPS'lere tahsis edilen ram miktarı, VPS'ler arasında paylaştırılarak birinin kullanmadığı ram başkasına tahsis edilebilir. Bütün VPS'ler birbirinden ayrı çalışsa da, hepsi aynı bütünün birer parçasıdır. Sistem genelinde yüksek performans sağlansa da, kernel güncellemesi vb.. işlemlerin yapılması mümkün olmamaktadır.

VDS (Virtual Dedicated Server) Nedir?

VDS, ana sunucunun donanımsal olarak bölümlenmesiyle elde edilir. Bu şekilde sanallaştırılan VDS'ler, tamamen birbirinden bağımsız birer küçük sunucu haline gelirler. her biri farklı işletim sistemine sahip olabilir, her birinin kaynak kullanımı birbirinden tamamen bağımsızdır. Tahsis edilen işlemci ve ram başkası tarafından kullanılmaz. Bu yüzden, VDS'lerin birbirlerini etkilemesi sözkonusu değildir, aşırı kaynak kullanımı yapan veya saldırı alan bir VDS, diğerlerini etkilemeyecektir. Çalışma şekli olarak fiziksel kiralık sunucudan bir farkı bulunmamaktadır, kernel güncellemesi vb.. her türlü işlem gerçekleştirilebilir.

Şirket Olarak İzlediğiniz Güvenlik Politikaları Nelerdir?

Galen Hosting Internet Hizmetleri olarak, güvenliğinizi her anlamda sağlamak için birçok çaba sarfetmekte, birçok önlem almaktayız. Örneğin, hesaplarınıza erişim yetkileri sadece yasal sözleşme ile çalışan elemanlarımızda bulunmakta, sözleşme ile bu yetkilerin kötüye kullanılması kesinlikle engellenmektedir. Bütün yönetim paneli ve sunucu şifreleri, tamamen rastgele harf-rakam ve simgelerden oluşturularak sadece ofis içi kullanım için hazırlamış olduğumuz yedekli ofis sunucumuzda saklanır, bu verilere kimin ne zaman eriştiği her zaman takip altında tutulur. Hiçbir 3. şahsa veya şirkete, hiçbir sunucu şifresi veya hiçbir panel şifresi/müşteri şifresi vb.. kesinlikle teslim edilmemektedir. Sunuculara erişim için kullandığımız bütün bilgisayarlarda güncel sürüm antivirüs yazılımları mevcuttur, tamamen lisanslı yazılım kullanılan bilgisayarlardır. Hiçbir işlem için hiçbir sunucuya asla rastgele bir bilgisayardan giriş yapılmamaktadır. Giriş yaptığımız sistemlerde sabit IP adresi mevcuttur, böylece olası bir izinsiz girişi anında tespit ederek gerekli müdaheleleri yapabilmekteyiz. Bütün bu önlemler sayesinde, verilerinizin bizden kaynaklanabilecek bir hata sonucunda tehlikeye girmesi ihtimali minimuma indirilmiş olmaktadır.

Reseller Hosting Nedir?

Reseller hosting, birden çok websitesini bir arada ve farklı panellerde barındırma imkanı tanımaktadır. Add-On domainlerin aksine, Reseller hosting hesaplarında ayrı bir reseller paneli bulunur ve bu panel ile reseller kullanıcısı, yeni siteler için host açabilir, kendi açtığı hostları yönetebilir ve her siteye ayrı panel verebilir. Böylece reseller hosting ile web satışı yapmak da mümkündür.

Reseller Hesabımda Özel Nameserver Kullanabilir Miyim?

Reseller hesabınızda kendi özel nameserverlarınızı kullanmanız mümkündür. Bunun için, alan adı panelinizden bizim vereceğimiz IP adresleri ile alt nameserver oluşturmalı ve reseller hesabınızdan DNS zone editleyerek alt nameserverlar için A kayıtları oluşturmalısınız.